MEV KOLEJİ ÖZEL BASINKÖY OKULLARI
Avrupa Birliği  IYIBO Olimpiyatları’na Katılıyoruz 
 
 
Okulumuz Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Uluslararası projeler dalında  “AB IYIBO (International Young Project Olympiad) Olimpiyatları’na” 6 Fen 3 Matematik projesi ile başvuru yaptı. 40 ülkeden 1050 projenin katıldığı olimpiyatlara 90 proje seçildi. Okulumuzu 1 Matematik projesi ile 3-4-5 Mayıs 2014 tarihinde Tiflis’te yapılacak proje yarışmasında, 11/B sınıfı öğrencilerimizden Nehir DEMİR ve Miray ARIKAN Matematik öğretmenimiz Ahmet ÇOLAKLI rehberliğinde temsil edecek. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
 
TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONASINDA 3 ALTIN 1 BRONZ MADALYA KAZANDIK
 
 
İstanbul’da yapılan yüzme yarışlarında 3 altın 1 bronz madalya kazanan 6/C sınıfından öğrencimiz Emir ŞİMŞEK başarılarını katlayarak arttırmaya devam ediyor. Katılmış olduğu Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda;
 50 m Kelebek Stilde: Türkiye 1’incisi
 50 m Serbest Stilde: Türkiye 1’incisi
 100 m Kelebek Stilde: Türkiye 4’üncüsü oldu.
 Okulumuza bu üstün başarıları kazandıran öğrencimize bundan sonraki spor hayatında başarılar diliyor, tüm yarışmalarda desteğini esirgemeyen ailesini kutluyoruz. 
 
YÜZME YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ
 

6/C Sınıfı Öğrencilerimizden Emir Şimşek İstanbul İli Okul Yüzme Yarışlarında 50m.Serbestte birinci, 50m.kelebekte birinci,100m Kelebekte birinci ve 100m Sırtüstü dallarında ikinci oldu. Ayrıca öğrencimiz Marmaris’te yapılan 23 Nisan Kulüp yüzme Yarışlarında 100m Kelebekte Türkiye birincisi, 100m sırtüstünde Türkiye birincisi, 100m Serbestte Türkiye 3 üncü oldu.
 
İSTANBUL YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
 

 
İstanbul Yüzme İl Birinciliği Yarışlarında öğrencilerimiz çeşitli dallarda okulumuzu temsil ediyorlar. Biten yarışlarda 6-C Sınıfında okumakta olan öğrencilerimizden Emir Şimşek 50 Metre Kelebek İstanbul Birincisi , 100 Metre Kelebek İstanbul Birincisi, 100 Metre Sırtüstü İstanbul İkincisi oldu.
 
 
TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA FİNALLERDEYİZ
 
MEV Koleji Özel Basınköy Okulları bu yıl TUBİTAK'ın düzenlediği 44. Ortaöğrenim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Sosyoloji dalında “Türk eğitim sisteminde okul disiplini algısı ve ortaöğretim kurumları ödül ve disiplin yönetmeliğinde yer alan disiplin cezalarına eğitici, davranışa yönelik alternatif bir yaklaşım”  projesiyle katıldı. Bu projeyle finallerde yarışma hakkı kazanan Öğrencilerimiz Gamze Feride Biçimbilol ve Yağmur Demircan 'a ve danışman öğretmenleri Fatma Budak'a finallerde başarılar diliyoruz. 
 
BUZ PATENİNDE AVRUPA 2., 5.,6. ve 7.’si MEV KOLEJİ ÖZEL BASINKÖY OKULLARI’NDAN...
 
 
Uluslararası Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği, Bulgaristan’da yapılan yarışmalarda MEV Koleji Özel Basınköy Okulları öğrencileri çeşitli dereceler kazandı.  7-C sınıfından Begüm Boynukısa Avrupa 2.si, 5-A sınıfından Bilge Boynukısa Avrupa 5.si, 6-E sınıfından Ece Seçer Avrupa 6.sı, 5-C sınıfından Selin Alkan ise Avrupa 7.si oldu.  Öğrencilerimiz yarışmalardan döndükten sonra okulumuzda da Koordinatör Müdür Salih Kıdıl ve İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Şeniz Erfa Sarısoy tarafından başarı belgesi verilerek kutlandı.