12 Eylül 2019
Duyurular
2019 – 2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

2019 – 2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler saygıdeğer anne-babalar,
Yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde sizleri selamlıyorum. Milli Eğitim Vakfı ailesine katılan öğrenci ve öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının MEV Koleji Özel Okulları ve ülkemizdeki tüm okullar için; huzurlu, sağlıklı ve çağdaş eğitim ortamında başarılı ve verimli geçmesini yürekten diliyor, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutluyorum.
Milli Eğitim Vakfı sürekli gelişim stratejileri ve çağdaş vizyonu ile ülkemizde çocuklarımızın insani ve ahlaki değerlere sahip, bilinçli, iyi eğitimli, saygılı ve kendine güvenen fertler olarak yetiştirilmeleri için ülkemizde nitelikli eğitimin öncüsü olma misyonuna kararlılıkla devam etmektedir.
Milli Eğitim Vakfı Koleji özel okulları bu misyonu ile Büyük Önder Atatürk’ün emanet ettiği gençlerimizi O’nun ilke ve hedefleri doğrultusunda yetiştirme sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumlulukla öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle öğrencilerimize uygun eğitim ortamı sağlarken diğer programların yanı sıra özellikle yabancı dil eğitiminde okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarında becerilerini üst seviyeye çıkarmayı, geleceğin dünyasına hazır gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin geleceğinin eğitimdeki başarımızla ölçüldüğünün bilinci içindeyiz. Bu kararlılıkla ülkemizi çağdaş uygarlık hedeflerimizin üstüne çıkaracağımıza inancımız tamdır.
Siz sevgili öğrencilerimiz MEV Koleji özel okullarında kazanacağınız birikimlerinizi ve başarılarınızı çevrenize ülkemize ve dünyaya yansıtan kişiler olacaksınız.
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” sözlerini aklımızdan çıkarmamalıyız
Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimizin ülkemizde ve dünyada elde edecekleri akademik ve sosyal başarılarıyla göğsümüzü kabartacağı bir yıl olmasını diliyorum.Etiketler