14 Kasım 2019
Duyurular
MEV’DE KAN BAĞIŞI

MEV’DE KAN BAĞIŞI

MEV’DE KAN BAĞIŞI GÜNÜNDE ÇAYYOLU BÖLGESİNDE REKOR BAĞIŞ SAYISINA ULAŞTIK !

MEV Koleji Özel Ankara Okulları Türk Kızılay Kurumu ile yaptığı işbirliği ile MEV’de Kan Bağışı Günü etkinlikleri ortaokul fen bilimleri zümresi tarafından organize etmiştir. Bu etkinliklerde öğrencilerimizin kan bağışının şartlarını öğrenmesi ,kan bağışının önemi konusunda farkındalıklarının artması ve Türk Kızılay kurumu hakkında bilgi edinmesi amaçlanmıştır.
Okul çapında yürütülen bu çalışmada 05 Kasım 2019 salı günü kan bağışı ile ilgili öğrencilere eğitim verilmiştir. “Okulumuzda KAN’PANYA VAR!” sloganıyla öğrenci çalışmaları ile desteklenen kan bağış günümüz 12.11.2019 Salı günü gerçekleştirilmiştir. Ortaokul bahçesinde sabah saatlerinde, Kızılay kan bağış araçlarının yerleşmesiyle kan bağışı ve kök hücre bağış kampanyası başlamıştır.
Kan bağışı gününe Türk Kızılay Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürü Sayın Dr. Uğur Kahraman ve Türk Kızılay ekibinden Kan Bağış Kazanım Uzmanı Sayın Faruk Yılmaz, gün boyu kan bağışı ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştur.
Kan bağış resmi başvuru sayısı 150 kişi sayısına erişmiştir.Bu sayıya ulaşmamızda en büyük katkısı olan tüm velilerimize,öğretmenlerimize ve özellikle destek hizmetleri personelimize çok teşekkür ederiz.
MEV’de Kan Bağışı Günlerimizin gerçekleşmesinde yaptıkları işbirliği nedeniyle Türk Kızılay Kurumu yetkililerine de okulumuz adına ayrıca teşekkür ederiz.Etiketler