20 Mayıs 2016
Haberler
19 Mayıs’ı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs’ı Coşkuyla Kutladık

Ulu Önder Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda büyük bir coşku ile kutlandı. Başöğretmen Zehra Andaç Spor Salonu’nda yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Koordinatör müdürümüz Necati Yankın yaptığı konuşmada gençlere seslenerek “Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919, aynı zamanda Türk kurtuluş savaşının başladığı gündür. Ulusal bağımsızlık ateşinin yakıldığı gündür.  “Cebren ve hile ile, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış” aziz vatanımızın özgürlüğüne ve bağımsızlığına kavuşması için atılan ilk adımdır. “Gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunan iktidar sahiplerine” karşı vatanın ve milletin savunulacağının ilk işaretidir” dedi.

Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Galip Karagözoğlu konuklarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladıktan sonra öğrencilerimize seslenerek “Atatürk’ü çok sevin, O’nun yolundan ayrılmayın, ilke ve devrimlerine sahip çıkın. ” dedi.

Konuşmaların ardından okul bandosu, halk oyunları, okçuluk, dans, basketbol gösterileri ve Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması ödül töreni ile devam eden törenimiz final gösterisi ile son buldu.

 

 Etiketler