25 Aralık 2015
Haberler
9. Sınıflarımız Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde

9. Sınıflarımız Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde

9. Sınıflarımız Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde MEV Koleji Özel Ankara Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerimizle Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne eğitim gezisi düzenledik.

Öğrencilerimiz, 9. sınıf Tarih dersi programı doğrultusunda öğrenmiş oldukları bilgilerin somut örnekleri ile tanışma fırsatı buldular. Bu doğrultuda Anadolu’da yaşayan uygarlıklar ve bu uygarlıklara ait buluntular yerinde görülerek öğrencilerimizin öğrenme yaşantıları pekiştirildi.

1997’de Avrupa’da “Yılın Müzesi” olarak seçilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde; Anadolu’nun farklı ören ve yerleşim alanlarında yapılan arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen Paleolitik, Mezolitik, Neolitik dönemlere ve ayrıca Hitit, Frigya, Urartu, Roma-Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserler ve koleksiyonları yerinde gördük. Müzede Anadolu uygarlıklarına ait eserler ve tarihi süreçte yaşadıkları döneme göre kronolojik olarak sergilenmiş.

Anadolumuzun kültürel zenginliğini büyük bir miras olarak elimizde bulundurmanın haklı gururunu hep birlikte yaşadık…Etiketler