Erasmus Plus Projemiz Kabul Edildi

Erasmus Plus Projemiz Kabul Edildi

MEV Koleji Özel Ankara Ortaokulumuzun yeni projesi “OUTDOORS IN EUROPE- Active and Participatory learning methods in a multi-cultural Europe” Erasmus+ Programı Okullararası Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir.

Üç yıl sürecek olan (2016-2019) projedeki ortaklarımız, Almanya’nın Rendsburg şehrinden The BBZ am NOK; Finlandiya’nın Kokkola şehrinden Länsipuiston okulu, İspanya’nın Mallorca şehrinden IES Son Rullan ve Avusturya’nın Başkenti Viyana’dan Brigittenauer Gymnasium okullarıdır.

Bu uluslararası projedeki amacımız, katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin, proje süresi boyunca ortak okullarımızın her birinin kendine özgü bölgesel, kültürel, öğrenci, öğretmen ve okul yapılarını, aynı zamanda eğitim modelleri ve sistemlerini gerçek hayatta birebir ve yerinde görüp öğrenmeleridir. Projemiz boyunca öğrencilerimizin İngilizceyi geçer dil olarak kullanmalarını sağlamayı ve uluslararası toplantılara katılmak üzere yapacakları hazırlıklar konusunda desteklemeyi ve Avrupalı meslektaşlarımızın kültürlerini öğrenirken, kendi ülkemizi ve kültürümüzü de onlara tanıtmayı hedeflemekteyiz.  Toplamda 2000 kişinin doğrudan veya dolaylı olarak faydalanacağı proje kapsamında 40 öğrencimiz birer haftalık yurtdışı eğitim ve kültür deneyimi yaşayarak projeden doğrudan faydalanma imkânı yakalayacak.

 

Projemizle ilgili detaylara ulaşabileceğiniz web sayfası: http://www.clil.infoEtiketler