10 Nisan 2018
Haberler
FLT KONFERANSI BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİ

FLT KONFERANSI BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİ

Milli Eğitim Vakfı’nın okulları olarak eğitim ve öğretimle ilgili her alanda örnek olmayı hedefleyen MEV Koleji Özel Ankara Okulları yıllardır kendi bünyesindeki öğretmenlere profesyonel ve kişisel gelişim imkanları sağlamak adına gerek okul içi, gerekse okul dışı ve yurt dışı hizmet içi eğitimleri sunmuştur. Bu sene, 2017 yılında ilkini gerçekleştirilen ELT (İngiliz Dili Öğretimi) konferansının ikincisini FLT (Yabancı Dil Öğretimi) olarak, İngilizce, Almanca ve İspanyolca oturumları şeklinde gerçekleştirilmiştir. Bu konferansa sadece MEV Kolejlerinden değil, Ankara’da ve yakın illerde bulunan özel, resmi okullar ve çeşitli üniversitelerde görev yapan İngilizce, Almanca ve İspanyolca öğretmenleri, üniversitelerde son sınıf öğrencisi Yabancı Dil Öğretmeni adayları, okul yöneticileri ve diğer yabancı dil öğretmenleri davet edilmişlerdir. Etkinliğe 87 özel okul, 12 resmi okul ve 5 üniversiteden toplam 205 öğretmen tüm gün katılım sağlamış ve sonunda sertifikalarını almışlardır.

Açılış konuşmacısı olarak MEV Merkez Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. A. Remzi SEZGİN konuşmasında ” Eğitim, bir ülkenin ekonomik, politik ve sosyal gelişiminde temelini oluşturan yapı taşıdır. Günümüzde artık eğitimin ülkenin genel gelişimindeki yeri değil, eğitimin nasıl daha iyi gerçekleştirilebileceği tartışılmaktadır. Çağın gereksinimlerine ayak uydurmak adına yapılan çalışmalar içinde teknolojinin kullanımı artık yadsınamaz bir gerçektir. Teknoloji kullanımı eğitimi nitelikli hale getirir. Nitelikli eğitim için teknoloji olmazsa olmazdır.” diyerek konferansın başarı ile geçmesini diledi.

Eş zamanlı Almanca, İspanyolca ve İngilizce oturumlarının yapıldığı konferans ve çalıştaylar başarı ile sonuçlandı.Etiketler