1 Mart 2019
Haberler

MEDENİYETLERİN BULUŞMASI MÜZE PROJESİ

Kültürel miras ve müze bilinci konuları ışığında MEV Koleji Özel Ankara Ortaokulu Görsel Sanatlar Kulübü öğrencileri ile ‘MEDENİYETLERİN BULUŞMASI’ isimli bir müze projesi hazırlanmaktadır.

Bu yıl ikincisi düzenlenen müze projesinin amacı; öğrencilerimize müze bilinci ve sevgisini aşılamak, esere saygı duygusunu geliştirmek, sanat eserlerine bakarak ve yaparak uygulamalı sanatsal deneyimler sunmak, görsel okur-yazarlığı öğrenmek, sanatı kültürel kaynakları ve tarihi nitelikleri ile ilişkilendirebilmelerini sağlamaktır.

Projede ilk aşama olan Türkiye ve dünyadaki müzeler ile ilgili sunum 20 Şubat 2019 Çarşamba günü Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Aysen SOYSALDI ve Arş. Gör. Samet Beşer tarafından gerçekleştirilmiştir.

Müze çeşitleri, farklı ülkelerde bulunan farklı müzelerin tanıtımı ve müzelerin değerinin anlatıldığı sunum öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlenmiştir.

Bu değerli bilgiler ışığında müze gözlemi yapacak olan öğrencilerimiz daha sonra okulumuzda kendi müzelerini oluşturmak üzere bir sergi hazırlayacaklardır.
Değerli katılımlarından ve projemize katkılarından dolayı misafirlerimiz Prof. Aysel Soysaldı ve Arş. Gör. Samet Beşer’e teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 Etiketler