29 Nisan 2016
Haberler
MEV Koleji’nde 23 Nisan Coşkusu

MEV Koleji’nde 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Cumartesi günü okulumuz Zehra Andaç Spor Salonu’nda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir katılımla kutladık. Törenin açış konuşmasını yapan İlkokul Ortaokul Müdürü Pınar BAYDAŞ MEV Kolejlilere şöyle seslendi: “Sevgi ve güvenle size emanet edilen bu vatana, cumhuriyetimize, bayrağımıza ve bayramımıza sahip çıkacağınıza, aklın ve bilimin ışığından ayrılmadan bu meşaleyi başarıyla taşıyacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Çünkü sizin cesaretiniz canınızda, şöhretiniz dört bir yanda, bütün cevheriniz ise damarınızdaki asil kanda mevcuttur”

Ardından günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasıyla MEV Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Özçukurlu “Göz bebeklerimiz, çocuklarımız; Atatürk sevgisini yüreğinizden, devrimlerini kafanızdan hiç silmeyin. Lâik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin yolu çağdaş, aydınlık ve yüce bir yoldur. Bu meşaleyi siz taşıyacaksınız, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne sizler çıkaracaksınız.” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten armağan olan bu bayramı coşkuyla kutlayan MEV Kolejliler; birbirinden güzel gösterilerle, şarkılar ve şiirlerle Atatürk’ün çocukları olduklarını vurguladılar.

Törenimizin finalinde 200 öğrencimizin yer aldığı muhteşem zeybek gösterisi izleyenleri duygulandırdı. Kırmızılar içinde al bayrağımıza benzeyen öğrencilerimiz; büyük bir gururla ve coşkuyla İstiklal Marşımızı okudular.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 96. yıl dönümü kutlu ve mutlu olsun. 23 Nisan coşkumuz ilelebet yaşasın. Bayramımız kutlu ve mutlu olsunEtiketler