Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi İle İspanya’da

Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi İle İspanya’da

MEV Koleji Özel Ankara Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinden oluşan Erasmus Proje takımı Okulumuz Müdür Yardımcısı İlgar Musalı ve Yabancı Diller Zümre Başkanı Deniz Yüksel eşliğinde Finlandiya,  İspanya, Avusturya ve Almanya olmak üzere toplam 5 ülkenin öğrenci ve öğretmenleri ile 2016-2019 Yılı Erasmus+ Projesi kapsamında 2.çalışma ziyaretini İspanya’nın Mallorca şehrinde bulunan “Son Rullan”okuluna 2-8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiler.

 Ziyaretimiz tanışma toplantısı ve kaynaşma etkinlikleri ile başladı. Öğrencilerimiz Avrupalı arkadaşları ile proje süresince beraber olacakları gruplara ayrılarak çalışmalara başladılar. İlk etkinlik olan “Hazine Avı”nda öğrencilerimiz uluslararası gruplarla şehri keşfettiler. Bu etkinlikle öğrencilerimiz tüm gruplarla projemizin dili olan İngilizce konuşarak  tanışma ve iletişim kurma fırsatı yakaladılar.  Ziyaretin ikinci ve üçüncü günlerinde sırası ile öğrencilerimiz açık hava etkinlikleri kapsamında Valdemossa dağında“trekking” ve Palma plajında “plaj sporları” yaptılar.

Projemizin diğer konusu olan “Tarihi Yemekler” kapsamında, İspanya’nın geleneksel “Paella” adlı yemeğini tanıdılar. Ev sahibi okulun bahçesinde tüm öğrenciler kendilerine verilen Paella tariflerine uygun bir biçimde tüm katılımcılara yemek hazırladılar.

Projemizin akademik çalışmalar kısmında öğrenciler uluslararası gruplarla “trekking” ve “plaj sporları”nın nasıl yapıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini içeren ders materyalleri hazırladılar. Bu materyaller bu sporlara başlamak isteyenlere kılavuz niteliğinde sunumlar, videolar ve çizgi romanlar olarak hazırlandı.

Öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri bu ziyarette kültürlerarası iletişim, İngilizce dilinin kullanımı, takım çalışması, akran eğitimi gibi birçok kazanım elde ettiler.

Etkinlikler esnasında bol bol fotoğraf çeken öğrencilerimiz hem anılarını kalıcı kıldılar hem de okulumuzda düzenleyecekleri Erasmus, İspanya sunumu için materyal topladılar.

 

Etkinliklerde kendilerine verilen görevleri başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerimiz, güzel anılar ve yeni arkadaşlıklar ile ülkemize döndüler.

 Etiketler