Yerleşkemiz

Yerleşkemiz

MEV Koleji öğrencileri, başarılarına katkı sağlayan ayrıcalıklı bir yerleşkeye sahiptir.

Ankara’nın nezih semtlerinden Çayyolunda, şehrin karmaşasından uzak, yemyeşil ve güvenli bir ortamda 18.281 m² alan üzerine inşa edilen okulumuz, 16.250 m²’lik kapalı ve 10 bin m²’yi aşkın yeşil alanıyla öğrencilerimize ve velilerimize hizmet vermektedir.

Yerleşkemizde öğrencilerimizin birden çok spor dalıyla ilgilenmesine olanak sağlayan açık ve kapalı spor alanları, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve 650 Kişi oturma kapasiteli Kapalı Spor Kompleksi bulunmaktadır.  Öğrencilerimiz Futbol halı sahaları, tenis kortları, voleybol, hentbol ve basketbol sahaları, halkoyunları, jimnastik ve fitness salonu, Sanat sokağı, çadır ve kamping alanları gibi hizmetlerden istedikleri ölçüde yararlanabilmekte; sera ve hobi bahçelerinde doğal yaşamla iç içe eğitimlerini sürdürebilmektedirler.

Yerleşkemizin ayrıca 200 ve 400’er kişilik iki konferans salonu, akıllı tahtalar, akıllı masalar, tablet ve 3D destekli 21. Yüzyılın eğitim teknolojini barındıran ferah sınıfları, tam donanımlı fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi ve bilgisayar laboratuarları, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri, Türkçe ve yabancı dillerde binlerce eseri bünyesinde barındıran kapsamlı iki kütüphanesi bulunmaktadır.